جستجو در سایت :   

گرایش:بیوتکنولوژی

عنوان:مطالعه وجود تراژن در بعضی از نمونه برنج های موجود در بازار ایران

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد علوم و تحقیقات (تهران)

Science and Research Branch, Islamic Azad University

 

فرم پیشنهاد پژوهش

پایان‏نامه‌ی کارشناسی ارشد

 

عنوان پژوهش به فارسی: مطالعه وجود تراژن در بعضی از نمونه برنج های موجود در بازار ایران

                           گروه تخصصی: بیوتکنولوژی

رشته تحصیلی: کشاورزی                                    گرایش: بیوتکنولوژی

نیمسال ورود به مقطع جاری: نیمسال اول 93-92         نیمسال شروع به تحصیل: نیمسال اول 93-92

نام و نام خانوادگی استاد (اساتید) راهنما:                        نام و نام خانوادگی استاد (اساتید) مشاور:

  • دکتر آسا ابراهیمی                                                       1-دکتر علی رضا نبی پور

برای رعایت حریم خصوصی نام نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

اوریزا دارای 25 گونه مختلف می باشد . نوع زراعتی آن با نام علمی oryza sativa می باشد که دارای n=242 عددکروموزم می باشد. شواهد نشان می‌دهند که تقریبا 4000 سال قبل از میلاد ، در کشورهای هند و چین ، کشت برنج متداول بوده می باشد. بر اساس خصوصیات مورفولوژیکی وفیزیولوژیکی وتوافق جغرافیائی ورایته های برنج به گروه های مختلفی تقسیم می گردد که به ترتیب اقسام آن عبارتند از: indica ،japanica و javanica .گیاه برنج از کاشت تا برداشت به 80 تا 270 روز زمان نیاز دارد .برنج گیاهی می باشد معمولا روز کوتاه ویکساله اما بعضی از انواع چند ساله آن نیز موجود می باشند. برنج دارای ساقه ای راست وتوخالی می باشد که ارتفاع آن بین 200-50 سانتی متر ، تعداد برگ بین 10 تا 20 عدد و قطر ساقه برنج بین 6 تا 12 میلی متر متغیر می باشد. هر بوته برنج معمولا 4 تا 5 پنجه تولید می کند. برگ برنج شامل پهنک و غلاف بلندی می باشد.زبانک یا لیگول برنج غشایی و بلند بوده ودر موقع رسیدن شکاف بر می دارد این زبانک غشایی سه گوش بوده و دارای طولی در حدود 15-10 میلی متر می باشد. گل آذین در برنج به صورت پانیکول بوده ودر انتها واقع شده می باشد. از محل هر گره محور اصلی خوشه یک یا چند انشعاب اولیه به وجودمی آید. که بعدا از همین انشعابات اولیه، چندین انشعابات ثانویه تولید می گردد که بعد از هر یک از این انشعابات ثانوی یک یا چند خوشه چه یا تک گل به وجودمی‌آید. گل شامل مادگی، پرچم ها می باشد. مادگی شامل کلاله ها، خامه وتخمدان می‌باشد. کلاله پری شکل از دو شاخه تشکیل یافته می باشد. تعداد پرچم در برنج برخلاف اکثر غلات 6 عدد می باشد. میوه برنج گندمه بوده، بدین معنی که پوسته های میوه وپوسته دانه با هم رشد می نماید. دانه برنج دارای رنگ های مختلفی از قبیل زرد، سفید، قرمز وسیاه می باشد.وزن هزار دانه برنج در حدود 40-20 گرم می باشد. در دانه برنج خارجی ترین لایه پریکارپ نام دارد که سخت و شفاف می باشد. پوست دانه زیر این بخش قرار گرفته که از لحاظ پروتئین و چربی غنی ، اما از نظر نشاسته‌ای فقیر می باشد. پس از پوست ، لایه آلورن می باشد که بخش خارجی از آندوسپرم به شمار می رود. پس بدلیل اقدام پوست کنی ، بخش عمده‌ای از مواد مغذی برنج از دست می‌رود. از لحاظ پروتئینی برنج گلوتن ندارد، پروتئین عمده آن اوریزنین (oryzenin ) می‌باشد. ترکیب اصلی برنج ، نشاسته می باشد که اکثرا در آندوسپرم قرار دارد.

برنج یکی از مهم‌ترین غلات و از گیاهان علفی مهم در قاره آسیاست. پس از گندم ، برنج دومین غله مهم در دنیا به حساب می‌آید. بر اساس آمار سازمان خواربار جهانی(FAO) نزدیک به 90 درصد سطح زیر کشت و تولید برنج متعلق به کشورهای آسیایی می‌باشد و بیش از نصف محصول برنج هم در دو کشور هند و چین تولید می گردد. بطور کلی ، کشورهای گرمسیری و نیمه گرمسیری برمه ، تایلند ، ویتنام ، لائوس ، اندونزی ، فیلیپین ، پاکستان ، هند ، آمریکا ، ژاپن ، ایتالیا ، مصر ، چین ، برزیل ، کوبا ، مکزیک و استرالیا از تولید کنندگان برنج به شمار می‌آیند.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد:تاثیر اسید هیومیک و نیتروژن بر عملکرد و اجزای عملکرد ذرت در رقابت با علف های هرز

 

با افزایش جمعیت جهان نیاز به تامین مواد غذایی بیش از پیش احساس می گردد در این بین گیاه برنج به عنوان یک محصول استراتژیک تأثیر مهمی در این زمینه دارد. برنج ماده غذایی بسیار مهمی در امنیت غذایی ایران و جهان می باشد، پس کنترل خسارت های وارده به تولید برنج و افزایش تولید در واحد سطح از اهمیت قابل ملاحظه ای برخوردار می باشد. قسمت عمده خسارت که باعث کاهش تولید برنج می گردد را می توان در دوبخش استرس های زنده ( افات، بیماریها و ..) و استرس های غیر زنده ( خشکی، شوری،سرما و…) تقسیم بندی نمود. امروزه با در نظر داشتن پیشرفتهای صورت گرفته در ژنتیک گیاهی بهره گیری از مهندسی ژنتیک به عنوان یکی از راه حل های مقابله با این استرس ها و همچنین افزایش تولید، بسیار مورد توجه قرار گرفته بطوریکه بخشی از تولید برنج در کشور های مختلف از این طریق انجام می شود.

بر طبق تعریف فائو بیوتکنولوژی شامل هر نوع بهره گیری تکنیکی از سیستم های بیولوژیکی، ارگانیسم های زنده به مقصود ایجاد و تغییر فرآورده ها جهت مصارف خاص می باشد این مفهوم نه تنها شامل تکنولوژی DNA ی نوترکیب نظیر مهندسی ژنتیک برای تولید ارگانیسم های تراریخته می باشد بلکه سایر جنبه های بیوتکنولوژی غیر تراریخته نظیر ژنومیکس، پروئتومیکس، اصلاح به کمک نشانگرها، ریز ازدیادی و ابزارهای تشخیص را شامل می گردد. هدف از این امر :1- تولید واریته های مقاوم به ویروس   2- تولید واریته های تراریخته مقاوم به قارچ ها 3- تولید واریته های تراریخته مقاوم به آفات و علفکش ها 4 – تولید واریته های تراریخته مقاوم به تنش های غیر زیستی 5- تولید واریته های تراریخته با ویژگی های بهبود یافته 6- اصلاح ویژگی های فیزیولوژیکی جهت افزایش عملکرد خواهد بود

اولین کار مطالعاتی و عملیاتی برای تولید برنج از طریق مهندسی ژنتیک، توسط toriyama et al, (1988) و Zhang and Wu (1988) با روش PEG(polyethylene glycol-mediated transformation) برای انتقال DNA لخت به پرتوپلاست برنج با موفقیت صورت گرفت. پس از تا به امروز دیگر محققان با بهره گیری از توسعه روشهای انتقال توسط اگروباکتریوم، بمباران ژنی و الکتروپوریشن و .. با انتقال ژن مورد نظر خود توسط یکی از این روش ها، موفق به تولید محصولاتی با مقاومت بالاتر نسبت به استرس های محیطی مانند مقاومت به شوری، آفات مانند مقاومت به کرم ساقه خوار و بیماریها مانند مقاومت به سوختگی غلاف برنج شدند که در بخش مرور منابع به تبیین بیشتر آن پرداخته خواهد گردید.

با وجود اینکه بسیاری از کمپانی های بزرگ عقیده دارند که محصولات تراریخته بی خطر می باشند اما بعضی محققان ایمنی زیستی

***ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود می باشد***

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

زیرا فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به گونه نمونه)

اما در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود می باشد

تعداد صفحه :21

قیمت : 14700 تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :        ****       serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

***  **** ***